Jedna z velmi častých otázek, na které ženy hledají odpověď, je, jak na líčení, když nosíte kontaktní čočky.

I když jsou dnes brýle s výraznými obroučkami módním doplňkem, pro některé z nás jsou ta nejhorší představa. Pro mě tedy obzvlášť.
Největším problémem pro mě bylo nezakopnout, natož se krásně a dokonale nalíčit. Pokud chcete vědět, na co si dát pozor při líčení s kontaktními čočkami, čtěte dál.

Hlavní zásadní věcí je nasadit si kontaktní čočky ještě před líčením a také vyndat ještě před odlíčením. Proč? Jednoduchá odpověď. Na čočky se tak nedostanou nečistoty z líčidel, čočky si neponičíte a vyhnete se podráždění v oku.
Ty z vás, co nosí čočky měsíční, by je měly jednou týdně vyndat a řádně je očistit v roztoku k tomu určeném. Při líčení dbejte zvýšené opatrnosti obzvlášť při nanášení sypkých očních stínů nebo malování tužkou do vnitřního oka. Čočku si můžete nepatrně poškodit a ta vás pak v oku může dřít. To už se s ní nedá dělat nic jiného, než ji vyhodit.

kontaktní čočky, make-up, kosmetika, líčení

Další z otázek bývá, zda je nějaká konkrétní kosmetika pro nositele kontaktních čoček.

Ne, vůbec ne. Můžete použít kosmetiku, na kterou jste zvyklé. Jen je zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti.

Tužka na oči

Pokud používáte tužku do vnitřního oka, vždy bylo a je pravidlo používat jednu tužku na jednu ženu. Tím zamezíte problému s vytvořením infekce.

kontaktní čočky, make-up, kosmetika, líčení

Stíny – sypké nebo raději krémové?

Pokud používáte sypké stíny, je zapotřebí mít oko, co líčíte, zavřené, aby se do něj nedostaly zbytky očních stínů z očního víčka. Lepší je použít oční stíny krémové, je menší riziko, že se drobné částečky dostanou do oka. Oční stíny je zapotřebí jednou za čas obměnit. V průběhu času a dennodenního líčení se do líčidel dostávají bakterie, které mohou způsobit infekci (zarudnutí, pálení, zánět spojivek).

Řasenka raději voděodolná

Co se týká řasenky, platí totéž co u tužky, jedna řasenka jedna žena. Opět se vyhnete přenášení infekce. Je dobré si dát pozor na řasenky, které se drolí a z kterých odpadávají vlákna. Ta obsahují hlavně řasenky prodlužovací. Doporučuji použít řasenku voděodolnou, která se nedrolí.

Umělé řasy? To je na vás.

Pokud máte kontaktní čočky a chcete si nechat prodloužit řasy, z mé zkušenosti to rozhodně nedoporučuji. Efekt prodloužených řas je krásný, i mně se líbily, ale jen do té doby, než mi oči zarudly, otekly a svěděly.

Make-up na kontaktní čočce

Pokud se vám pod kontaktní čočku dostane make-up, zbytky očních stínů nebo řasenka, doporučuji čočku z oka vyndat a řádně ji propláchnout v roztoku na kontaktní čočky. Nedoporučuji nečistoty a pocit, že máte něco v oku, tzv. vymrkávat. Můžete si poškodit jak oko, tak kontaktní čočku.
Když máte čočku řádně propláchnutou a očištěnou, podívejte se proti světlu, zda na ní nezůstala nějaká nečistota. Může se stát, že bude kontaktní čočka prořízlá, tím pádem ji budete muset vyhodit. V oku by vás dráždila.

Odlíčení očního okolí

Jak už jsme si řekly, na začátku doporučuji čočky nejdříve z oka vyndat a pak důkladně oči odlíčit. Zamezíte tím narušení kontaktní čočky i podráždění oka. Dále pokračujte při odličování tak, jak jste zvyklé.
Pokud ale máte čočky měsíční, je zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti při odličování.

kontaktní čočky, make-up, kosmetika, líčení

Kdy kontaktní čočky nenosit

  • Alergie, záněty, infekce, podráždění oka nebo očního okolí
  • Při chřipce, nachlazení
  • V zakouřeném a suchém prostředí, při práci s chemikáliemi, v silně zaprášeném prostředí
  • Při užívání očních léků
  • Na spaní, pokud k tomu čočky nejsou určeny

Jak o kontaktní čočky pečovat

Péče o kontaktní čočky není vůbec náročná. Když si čočky pořídíte, dostanete pouzdro, roztok a balení kontaktních čoček. Každé čočky mají přesně stanovenou dobu nošení. Já používám ty měsíční, to znamená, že po měsíčním nošení je zapotřebí čočky vyhodit a vzít si nové.
Kontaktní čočku do oka vkládejte umytýma rukama, aby se na ni ani do oka nedostaly bakterie a nečistoty. Jak jsme si řekly, mohly byste si znepříjemnit nošení infekcí, podrážděním nebo i zánětem.

Čočky vždy vkládejte do pouzdra, kde máte připravený čistý roztok. Ten je zapotřebí měnit po každém použití čočky. Takže ráno =)

Krásné nošení a líčení =)

info@ingridklirova.cz

Do své práce jsem se zamilovala již před několika lety. Mojí volbou se stala krása, věnuji se masážím a kosmetice. Nejenže se věnuji problémkům ženské krásy, ale zároveň učím ženy, jak být sebevědomé a krásné. Miluji svoji práci, svého pejska, luxusní kosmetiku a válení se v posteli. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře