Co dělat, když mám nízké sebevědomí?

Měla jsem docela poklidné dětství do doby, než jsem nastoupila do první třídy ZŠ. Od té doby se to se mnou vezlo jako po másle. Během docházky do základní školy přišlo zjištění, že nikdy nebudu moct dělat práci, jakou budu chtít, že nikdy nebudu prospívat s jedničkami, že se budu muset dennodenně drtit, abych alespoň při zkouškách měla za 4. A aby toho nebylo málo, od 6. třídy mě trápilo neskutečné akné a boláky na celém obličeji.

Sebevědomí opravdu nulové

Co je však nejdůležitější? Nikdy se nevzdávat a nikdy netvrdit „to nejde“.

Věřte mi, moje zkušenost s ponižováním se, nesebeláskou, nedůvěrou sama k sobě a neustálým opakováním - chci být neviditelná - je hodně osobní. Nesnášela jsem se, nechtěla jsem se vidět a už vůbec jsem nechtěla žít takový život.

Pokud čtete tyto řádky, je mi jasné, že vás něco trápí, něco, co trápilo i mě.

Škola, škola a zase prokletá škola.

Máte obličej posetý boláky, červenými, černými a bílými tečkami, které zrovna život neulehčují? Mně tento problém začal trápit během 6. třídy na základní škole. Posměch okolí na můj obličej nebyl nijak příjemný a do toho všeho mně přibily ještě dioptrické brýle na dálku. To byla velice „zajímavá“ kombinace, nemyslíte?

 

Posměch okolí.

Znáte ten pocit, kdy se vám všichni posmívají? Nejenže se všichni posmívali tomu, že jsem měla problémy s učením ve škole, ale ještě navíc ty pupínky, akné, červené a bíle tečky... všechno bylo špatně.
Snažit se být neviditelná nefungovalo.

Motto
„I housenka musela bojovat, aby se z ní stal motýl.“

 

Špatné myšlenky byly na denním pořádku.

„Jak vyřešit můj problém s pletí?,“ moje každodenní myšlenka. Obléct si něco výrazného, luxusního s pocitem toho, že pro mě to není, moje pleť to přece kazí a nebudu na sebe zbytečně upozorňovat. Vyniknout v davu, a proč bych měla vynikat já? Neustálé kritizování, ponižování a shazování sebe samé. A to všechno jen kvůli pleti.

 

Toužila jsem být výjimečná.

I přesto, že mi pleť v životě moc nepomáhala, věděla jsem, že se nesmím vzdát, i když myšlenky byly kolikrát silnější. Věřte mi, život je někdy těžký, ale musíte bojovat a nevzdávat se. =)

Věděla jsem, že pokud něco nezměním, zůstanu nešťastná a budu žít život jen tak ze dne na den jako šedá myška.

Začala jsem hledat, učit se a zkoušet. Našla jsem se v kráse a zdraví. Moje největší zkušenost vyplynula z mého letitého problému s akné. Našla jsem se v péči o problematickou pleť a zároveň jsem velice chtěla pomáhat lidem, jako jsem já. Těm, co mají ten samý problém, který jim znepříjemňuje život jako kdysi mně.

Vím, že je spousta z vás, kteří máte problém ať se sebevědomím, sebeláskou, problémy s akné nebo prostě s tím, do něčeho se pustit a zabodovat.

Krása nepřichází ze dne na den.

Když už se do něčeho pustíte, věřte mi, musíte se o to dostatečně starat. Zalévat to semínko, které zasadíte, dát mu dostatek světla, dostatek výživy a péče, musíte dbát na to, aby váš cíl vzkvétal každým dnem. Někdy se může zdát, že nějaká větvička uschne, a že ten den bude na nic, bude se vám zdát, že to nemá cenu. Ale vy musíte jít a musíte najít jiné místo pro to vaše vykvetlé semínko.

Protože on přijde ten den D, kdy z malého semínka vyroste překrásný strom a vy budete pyšná na to, co jste dokázala přeměnit. 

Můj začátek nebyl o nic jednoduší. Všechno bylo pro mě nějak složité. Podnikání, do kterého jsem se pustila, najednou nešlo tak, jak jsem chtěla, ale nevzdala jsem se. Pleť o kterou jsem se starala od 12 let mě dala také vcelku zabrat než se projevily změny k lepšímu.

Štěstí a úspěch se dostaví.

Najednou jsem našla přítele, který při mně stál, podporoval mě, neponižoval mě a dokola mně opakoval, že jsem krásná, a že mi to sluší. Myšlenky byly najednou plnohodnotné, cítila jsem se výjimečně a dokonce i krásná. Doporučuji každému, kdo chce začít změnu. Začněte změnou pozitivního myšlení u sebe.

Já sama jsem se dokázala naučit jinému myšlení, sebelásce, sebevědomí a úctě k sobě samé. Je to perfektní změna.

Držte se motta: „I housenka musela bojovat, aby se z ní stal motýl.“

Nikdy se nevzdávejte svých snů ani těch nejmenších, i když se někdy bude zdát, že to nemá cenu, že na to nemáte, že to nezvládnete, že vaše pleť vám nedává možnosti. Možností je vždy dost, stačí je jen najít a chytit je za pačesy. =)