Více o mě

Jsem spokojená sama se sebou. Nekritizuji se, neshazuji, neschovávám se, neponižuji se, žiji si s pocitem krásy a spokojenosti. Našla jsem svoji hodnotu, krásu i úspěch. Začala jsem na sobě intenzivně pracovat a zbavila jsem se té největší tíhy - akné.

Otevřela jsem si masérský a kosmetický salon, kam se dennodenně ráda vracím. Nejenže se věnuji problémům ženské krásy, ale zároveň učím ženy, jak najít svoji hodnotu, být sebevědomé a krásné.

Nikdy dříve tomu tak však nebylo

Byla jsem ženou, která se kritizovala, neměla se ráda a nesnášela své já. Neprojevovala se, schovávala se a chtěla být neviditelná. Nenáviděla jsem svůj obličej a přála jsem si, aby tomu tak nebylo. Bohužel to ale nešlo, zrcadlo mě pronásledovalo na každém kroku. Skla, výlohy, zrcadla, okýnka u auta. Všude jsem viděla svůj nedokonalý obličej.

Vítejte v příběhu

Bylo mi asi 12 let, když se mi na obličeji objevil první pupínek, první černá tečka a první hnisavá bílá hlavička.
Na začátku jsem měla „jen“ pubertální akné, které se nijak zvláštně neléčilo. Ale i přesto jsem po pár měsících skončila na kožním. Podání kožního roztoku v podobě antibiotik se zdálo jako vcelku skvělý nápad. Po pár dnech používání se mi pleť dokonce výrazně zlepšila.
Já měla radost. Jenže!

Kožní roztok z antibiotik nebyl zrovna tou nejzdravější volbou. Nedal se používat dlouhodobě. Po vypotřebování roztoku byl klid jen pár dní a pak vše začalo na novo. Věděla jsem, že tudy cesta nevede.

Za svoji pleť s akné jsem se styděla a neustále jsem ji schovávala.

O dva roky později

Antikoncepce se zdála další dobrou volbou a všichni kolem mě na ni pěli jen samou chválu. Zdálo se, že antikoncepce opravdu plní účel, který měla splnit. Akné na obličeji bylo méně výrazné, ale ne a ne vymizet úplně.

Během neúspěšného boje s pupínky jsem vyzkoušela i několik krémů z lékárny, značkových krémů, drahých, levných i na doporučení a stále nic.
Vzdávala jsem se a říkala jsem si, že asi opravdu není nic, co by mi mohlo pomoci.
Po nějaké době jsem objevila kosmetiku, co mi pomohla.

Antikoncepce mi změnila život

S akné jsem se potýkala dlouhou dobu. O dalších 5 let později jsem musela antikoncepci vysadit. Oteklé, těžké a bolavé nohy. Trombóza a týden v nemocnici. Verdikt zněl: Laydenská mutace - zvýšené riziko křečových žil a trombózy.
Po vysazení antikoncepce se pleť najednou zlepšila. Byla jsem mile překvapená. Takže i přesto, že se antikoncepce doporučuje na problematickou pleť, není nikde psáno, že vám musí pomoci. Na chvíli třeba ano, jako tomu bylo u mě. Vyzkoušejte ji, ale když neuvidíte změnu, neberte ji, pokud nemusíte.

Zdravý životní styl a pohyb

Akné není jen o péči o pleť zvenku. Je také o zdravém životním stylu. Když jsem se starala o svoji pleť, zjistila jsem, že vší tou péčí už bych musela mít pleť čistou jak dětskou prdelku. Ale neustále se sem a tam akné tvořilo. Po hledání, proč tomu tak je, jsem zjistila, že velkou roli hrají také stravovací návyky.

Já, která ujížděla na čokoládě a celkově na sladkém, jsem i tak najednou přehodnotila svůj jídelníček. Vynechala jsem cukry, pečivo, bílou mouku. Nahrazovala jsem to, co jsem potřebovala, medem, žitnou či špaldovou moukou a pečivo jsem si začala péct sama.
Jak se říká, nic není hned. Změna nebyla vidět za den nebo týden, ale třeba až za měsíc či dva.
Tělu i chutím chvíli trvalo, než si zvykly na jiný životní styl.
K tomu jsem si přidala i cvičení a takové to věnování sobě samé. To doporučuji všem =) .

Najednou se změna projevila. Pleť nebyla tak unavená, akné se hojilo a já měla radost. Tělu se ulevilo a já si nepřipadala vyčerpaná. Najednou bylo energie na rozdávání. Jídlo, na které jsem přešla, mému tělu prospívalo, já si daleko víc pochutnala a cítila jsem se dobře. A i zdravé sladké je moc chutné =)

S akné k vysněné práci

Po ukončení školy v roce 2009 jsem nastoupila do práce, která mě nebavila, tak proč ji taky dělat, že? =D Ani vteřinu jsem neváhala a vrhla se do podnikání. Absolvovala jsem několik masérských kurzů a začala jsem jako masérka na vesnici, kde mám mimo jiné salon dodnes.
V roce 2013 jsem objevila kosmetickou firmu, která na trhu byla krátce. Absolvovala jsem několik seminářů a nevzdávala jsem hledání toho pravého přípravku na aknózní pleť. Tato firma, která se zabývala čínskou medicínou, mě natolik fascinovala, že díky této firmě jsem věděla, že nemohu zůstat jen u masáží, a rozšířila jsem si salon o kosmetické služby. Věděla jsem, že můžu pomáhat dalším slečnám/ženám s jejich problémy s akné, že jim můžu poskytnout tu nejlepší péči.

MOTTO: „I housenka musela bojovat, aby se z ní stal motýl.“

Bojujte a bude i z Vás krásný motýl =)

Ingrid je mladá žena, která se naučila sebelásce a sebevědomí. Nikdy dřív tomu tak ale nebylo.

Rozhodla se změnit svůj život už ve 20 letech, ale moc se jí to nezdařilo. Až v jejich 25 letech se její život otočil o 180° díky kurzu podnikání z pláže. Nyní je šťastná a užívá si život, z kterého si nemusí brát dovolenou. Je zakladatelkou svého úspěšného života.