Zázračné účinky pleťových masek

Základ pleťových masek se většinou skládá z tvarohu, droždí, medu, olivového nebo kokosového oleje, vejce, ovesných vloček, mléka, jogurtu nebo smetany.

tiande, maska, borůvka, kosmetika, relax, akné

Do základu se pak dá přidat ovoce nebo zelenina. Tu používáme buď rozmixovanou, nebo namačkanou, například: broskev, banán, avokádo, jablko, citron, okurka, papája, kiwi, jahody, meruňky.

Pro mastnou pleť použijeme lehký základ z ovoce, zeleniny a jogurtu, pro pleť sušší a stárnoucí spíše olej, smetanu, banán, vajíčko, avokádo. Med, vločky, droždí a tvaroh se hodí pro všechny typy pokožky.

Přísady – do pleťových masek v závislosti na řešení konkrétního problému můžeme přidávat také bylinky. Lze použít sušené nebo čerstvé, vždy je rozmixujeme nebo vyluhujeme. Heřmánek je vhodný pro problematickou pleť, hojí, stahuje póry, uklidňuje a čistí. Skořice má dezinfekční účinky, je vhodná při poranění nebo hnisavých problémech s aknózní pletí. Ale pozor – se skořicí opatrně. Může způsobit pálení nebo zčervenání kůže.

Máta je úžasná na oživení pleti a má tonizující účinky. Dubová kůra je pro změnu vhodná na aknózní pleť, protože matuje a stahuje rozšířené póry. Na problematickou pleť se skvěle hodí květ měsíčku lékařského, neboť má hojivé účinky a uklidňuje.

15418519_1291003607588217_9111636231952204037_o

Užitečné rady k použití pleťových masek:

  •  Dopřejte si klid po dobu masky, nejvhodnější místo je relax ve vaně s hudbou
  •  Masku vždy pečlivě opláchněte vlažnou vodou
  • Po odstranění masky vždy vklepejte do pokožky hydratační krém (můžete před krémem vklepat ještě sérum)
  • Masku si dopřávejte alespoň jednou týdně

perloví prášek tiande

info@ingridklirova.cz

Do své práce jsem se zamilovala již před několika lety. Mojí volbou se stala krása, věnuji se masážím a kosmetice. Nejenže se věnuji problémkům ženské krásy, ale zároveň učím ženy, jak být sebevědomé a krásné. Miluji svoji práci, svého pejska, luxusní kosmetiku a válení se v posteli. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře